Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Czarnoksiężnik z Archipelagu - streszczenie

wyczerpała. Na szczęście Ogion przywrócił mu siły i ludzką postać. Ged opowiedział mu o Cieniu i poprosił o pomoc. Ogion zapewnił go, że Cień na pewno ma imię i że w końcu musi się z nim zmierzyć, a nie stale przed nim uciekać. Nazajutrz Ged wyruszył w dalszą drogę.

8. „Pościg”

Ged chciał spotkać Cień na morzu, dlatego wsiadł do łódki i przywoływał go do siebie, ale wielka fala roztrzaskała łódkę, a jego samego wyrzuciła na maleńką wysepkę. Żyło tu dwoje staruszków, którzy przestraszyli się na jego widok, tak jakby od dawna nie widzieli tu człowieka. Ostatecznie podarowali mu pół pierścienia. Po spędzonej tam nocy Ged wyruszył w dalszą podróż. W końcu Cień pojawił się w jego łodzi, ale uciekł po tym, jak zobaczył światło, którego bardzo się bał. W końcu mag przybył do wioski na wyspie Dłonie.

9. „Iffish”

Podczas pobytu w wiosce Ged udoskonalał swą łódź i jednocześnie pomagał mieszkańcom w leczeniu ich chorób, wykorzystując do tego swoje magiczne zdolności. Gdy miał już wypłynąć, jeden z mieszkańców wioski ostrzegł go, że niedawno widziano tu dziwną postać, która w ogóle nie rzucała cienia. Mag był przekonany, że to poszukujący go Cień. Postanowił jednak popłynąć dalej i dotarł na wyspę Iffish, na której mieszkał jego szkolny przyjaciel, Vetch. Ten bardzo ucieszył się na jego widok, a jednocześnie zasmuciły go jego problemy. Postanowił mu pomóc i razem z nim udać się na poszukiwanie Cienia.

10. „Morze Otwarte”

Ged i jego przyjaciel płynęli między wyspami Archipelagu, aż dotarli do tej, za którą ciągnęło się już tylko Morze Otwarte. Ged opuścił łódź i ujrzał na piasku Cień, który zaczął przybierać kształt znanych mu osób. Wszędzie panowała ciemność, którą rozświetlał tylko blask i poświata laski Geda. Chłopak zrozumiał wtedy, że Cień jest jego mroczną stroną i nazwał go swoim


Komentarze

    7 + 6 =